Španielčina

Španielčina je populárna nielen v Life Academy, ale na celom svete. My jej preto venujeme zvláštnu pozornosť. ¡Poďme sa ju teda učiť spoločne, amigos!

Tento krásny jazyk u nás vyučujú iba učitelia s dlhoročnými a praktickými skúsenosťami. Aktuálne je to Peter Drozd, ktorý žil dlhé roky v Španielsku a neskôr aj v Mexiku. Rozhovor s ním nájdete na stránkach deviateho čísla nášho časopisu Life In The Academy.

Týždenný trojlístok

Pre študentov, pre učiteľov, pre teba

Pravidelné obohacovanie slovnej zásoby patrí k základným a užitočným zvykom, keď sa chceme učiť cudzí jazyk. Aj preto sme pripravili ľahkú a názornú formu emailu, vďaka ktorej sa dajú rýchlo naučiť tri nové španielske slová alebo výrazy každých sedem dní. Stačí sa raz prihlásiť, potom to už pôjde automaticky.

Chcem sa prihlásiť »

Ako sa to píše?

Pár sekúnd vo videu, navždy v pamäti

Seriál, ktorý na našom YouTube poukazuje na správne písanie takých španielskych slov, v ktorých sa ľudia (vrátane študentov) často mýlia. Bude stačiť 10 sekúnd na uhádnutie správnej odpovede spomedzi 2 alebo viacerých možností? Pri zvukoch španielskej gitary si vyskúšate svoj postreh, pohotovosť a jazykové zručnosti.

Pozrieť všetky časti »

Všetko je pripravené

Moderné materiály, ktoré inde nenájdete

Vlastnoručne vytvorené pomôcky pre študentov na zdokonalenie práce v škole, ale i doma. Interaktívne kvízy dostupné vo formulároch Google, ktoré sú automaticky vyhodnotené. Otázky s možnosťou odpovede v Instagramových príbehoch, prezentácie a pracovné listy do iPadu s mnohými funkciami.

Viac o iPadoch »

Digitálna online tabuľa

Vždy aktuálna, vždy doplnená o najnovšie študentské práce

To, čo sa žiaci naučili pomocou Týždenného trojlístka (Trébol semanal) majú teraz za úlohu správne použiť v jednej vete a napísať. Nemusia však chodiť pred tabuľu, postačí svoje myšlienky zverejniť v online priestore.

Články zo španielčiny

Žiadna teória, iba čistá skúsenosť

Články zo španielčliny vychádzajú zo skutočného poznania krajín Španielska a Mexika a sprostredkúvajú nám zážitky, o ktorých sa v učebniciach nedozvieme.

Spätná väzba

Máte vlastný nápad na vylepšenie tejto stránky? Dajte nám vedieť »