iPady sú skvelý spôsob ako pripraviť ľudí na normálny život, v ktorom budú musieť používať technológie (či sa im to páči alebo nie) a privyknúť si na ich používanie a nielen na zábavu, ale aj pri práci— anketa medzi študentmi

O tom, ako v Life Academy používame iPady na vyučovaní. Máme v tom už bohatú prax.

iPady sa stali každodennou súčasťou nášho vyučovania – 80 % učiteľov používa iPady so svojimi žiakmi každý deň, pričom niektorí z nich ich využívajú každú vyučovaciu hodinu. Tablety od Applu majú k dispozícii študenti bilingválneho gymnáziu hneď po svojom nástupe do prvého ročníka našej školy. Denne ich využívajú na komunikáciu so svojimi spolužiakmi a učiteľmi, na zdieľanie rozličného obsahu, ako sú knihy, PDF súbory, internetové odkazy, či aplikácie.

Našou víziou je naučiť študentov zmysluplne pracovať s technológiami – používať ich aktívne ako nástroje na podporu ich kreativity pri vytváraní školských projektov, prezentácií, fotografií, obrázkov, hudby alebo videí.

Life Academy MDM logo

Mobile Device Management (MDM)

Vzdialená správa iPadov cez internet

Školské, študentské a učteľské iPady máme plne pod správou Life Academy. Znamená to, že aj na diaľku vieme kedykoľvek pomôcť študentom s nastavením iPadu, nainštalovaním novej aplikácie, nájdením (v horšom prípade zablokovaním alebo vymazaním) tabletu v prípade stratenia a mnohými ďalšími užitočnými funkciami – a to všetko odkiaľkoľvek cez internet.

Viac o téme MDM >

používanie aplikácie Apple Classroom v triede
Foto: fortune.com

Aplikácia Apple Classroom

Trieda s iPadmi pod kontrolou

Počas vyučovacej hodiny má učiteľ vďaka aplikácii Apple Classroom študentské tablety pod dohľadom. Vie tak študentom vzdialene otvárať potrebné aplikácie, knihy alebo internetové stránky, stíšiť zvuk, či dokonca zamknúť iPady, ak ich práve nie je potrebné používať. Navyše vie študentom pomáhať a asistovať s riešením úloh, pretože ich obrazovky vidí naživo vo svojom vlastnom iPade. Učiteľ vie aplikáciu Apple Classroom používať iba v priestoroch školy počas vyučovacej hodiny.

používanie aplikácie Apple Classroom v triede
Foto: fortune.com
aplikácie Apple Classroom a Apple Schoolwork
Foto: techmeme.com

Aplikácia Apple Schoolwork pre iPady

Celá trieda v jednom iPade. Aj s úlohami.

Pretože sme sa stali jednou zo škôl, ktoré Apple zaradil do svojho programu Apple School Manager, môžme naplno využívať aplikáciu Apple Schoolwork so všetkými jej výhodami. Učitelia tak svojim žiakom zadávajú a hodnotia spoločné či indiviuálne úlohy cez iPady, vidia ich učebný progres, komunikujú a spolupracujú navzájom v zdieľaných dokumentoch podľa časového rozvrhu. Jednoduchšie to už byť nemôže.

podrobnosti

Zaujali vás tieto aplikácie?

Pozrite sa na ne bližšie >

Apple TV v Life Academy
Foto: harveynorman.co.nz

Apple TV

Káble nám viac netreba – máme tu AirPlay.

Naši študenti a učitelia pomocou zariadení Apple TV v našich triedach môžu v okamihu a v reálnom čase zdieľať obrazovku svojho iPadu cez dataprojektor priamo na tabuľu. Triedne fotografie, vlastnoručné kresby, náučné videá, kvízové otázky z aplikácie Kahoot, domáce úlohy v Pages, ročníkové práce, či skupinové projekty v Keynote – možnosti využitia Apple TV v škole sú nekonečné.

Apple TV v Life Academy
Foto: harveynorman.co.nz
obrázok iOS aplikácie Apple Swift Playgrounds
Foto: apple.com

iPady a Swift Playgrounds

Budúcnosť vzdelávania je v kódovaní

Naši žiaci a študenti sa môžu vďaka iPadom a aplikácii Playgrounds učiť programovať v programovacom jazyku SWIFT a to najinovatívnejšou interaktívnou a zábavnou formou, aká je momentálne na svete k dispozícii.

Prečítajte si článok o našich skúsenostiach >

Materiály pre študentov

Príručka mladého študenta

Dizajn prezentácie

Dôležité informácie pre rodičov

Tip pre rodičov

Obmedzenie času dieťaťa stráveného pred obrazovkou iPadu, iPhonu alebo iPodu: stránka s podrobným návodom alebo inštruktážne video (v angličtine).

iPady sú príjemné a aj užitočné spestrenie k učebniciam a klasickým štýlom výuky— anketa medzi učiteľmi