Po dvoch rokoch sme sa opäť zapojili do výzvy ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM, súčasťou ktorej je aj zbierka MODRÝ GOMBÍK 2023. Organizuje ju nadácia UNICEF, ktorá sa snaží pomáhať deťom v krajinách postihnutých prírodnými katastrofami a vojnou. Témou tohtoročnej zbierky je DUŠEVNÉ ZDRAVIE. Z vyzbieraných peňazí sa postavia školy a centrá, aby sa deti mali kde stretávať, učiť, ale aj najesť. Z našej školy sme vyslali jednu dvojicu druháčok (Nina a Táňa) a jednu dvojicu tretiakov (Oliver a Michael), aby v uliciach mesta Poprad vyzbierali čo najvyššiu sumu. Paralelne zbierali naši ôsmaci (Oliver a Ema) a štvrtáčky (Lívia a Lucka) v našej škole. Rodičia a učitelia využili možnosti poslať SMS správu alebo vložiť peniaze na účet pomocou QR kódu. Spolu sa nám podarilo vyzbierať skoro 200 EUR. Všetkým zúčastneným by sme sa chceli poďakovať za ich obetavosť a príspevky. Spolu tak pomôžeme deťom, ktoré majú menej šťastné detstvo ako tie naše.