Life Academy Facebook Life Academy Instagram Life Academy Twitter Life Academy YouTube 
V stredu 22.11. deti prvého stupňa našej školy navštívili popradské Kino Tatran, kde ich už očakávala jeho manažérka Ľubka Olejárová. Deti privítala nielen úsmevom, ale aj otázkou či vedia, aké povinnosti má manažér kina? Naši žiaci sa nedali zahanbiť a triafali odpovede jedna radosť. Po úvodných slovách, ich pani manažérka previedla po kinosále a predstavila im starú premietaciu techniku. Ukázala ako sa voľakedy navíjali filmy na filmové kotúče, strihali a premietali.
Naši najmenší boli úspešní aj vo filmovom kvíze a všetky premietnuté ukážky dokázali rýchlo uhádnuť. Dozvedeli sa o tom, ako vznikajú filmové triky, ako sa film distrubuuje a akú dlhú cestu prejde, kým si ho pozrieme v kinosále. Vo videoklubovni videli výstavu starých fotografií nášho mesta Poprad. Na záver si deti pozreli detský film Malý Yeti a odchádzali s úsmevom, že sa do kina čoskoro vratia.
— Iveta Brejčáková