Galéria


Pozrite si to najkrajšie z našej tvorby

 Nájdete nás aj na Pintereste

Life Academy Facebook Life Academy Instagram Life Academy Twitter Life Academy YouTube 

Egyptský panteón

Nový egyptský panteón vytvorili na výtvarnej výchove žiaci z Prímy. Osvojili si kánon a farebnosť starovekých malieb, o ktorých sa učili na dejepise, no svojim božstvám vymysleli nové funkcie a vybavili ich atribútmi zo súčasnosti. Vybrali také veci, ktoré ľudia dnes považujú za natoľko dôležité, že by mohli mať vlastné božstvo. Aký by bol Váš výber?

Anjel Vianoc

Úlohou detí SZŠ a ZUŠ bolo skonkretizovať svoje fantazijné predstavy do konkrétnej podoby anjela použitím rôznych výtvarných techník ako je: kresba tušom, maľba, koláž, vosková enkaustika a dekoratívne dotváranie.

Integrácia predmetov v praxi

Kreatívne využitie vedomostí z dejepisu na výtvarnej výchove. Žiaci zo Sekundy sa vžili do roly učencov z 9. storočia a pokúsili sa vytvoriť listinu v hlaholike, prvom slovanskom písme. Úloha to nebola jednoduchá, ale s náročnými písmenami a aj patinovaním dokumentov si skvele poradili. Ak si ich vyskúšate prečítať, možno sa dozviete aj nejakú zaujímavosť o Veľkej Morave, ktorú tam pisár zašifroval. Pomôcku nájdete na stránke hlaholika.sk.