Galéria prác detí a žiakov

To najlepšie z našej tvorby

Egyptský panteón

EGYPTSKÝ PANTEÓN: Nový egyptský panteón vytvorili na výtvarnej výchove žiaci z prímy. Osvojili si kánon a farebnosť starovekých malieb, o ktorých sa učili na dejepise, no svojim božstvám vymysleli nové funkcie a vybavili ich atribútmi zo súčasnosti. Vybrali také veci, ktoré ľudia dnes považujú za natoľko dôležité, že by mohli mať vlastné božstvo. Aký by bol váš výber?

Kubizmus

KUBIZMUS: Začiatkom 20. storočia bol vývoj na európskej umeleckej scéne dosť turbulentný. Umelcom už nestačili klasické realistické spôsoby zobrazovania sveta, preto vymýšľali nové postupy. Jedným z inovatívnych smerov bol kubizmus, ktorý sa nám snažil ukázať, že aj obyčajné predmety v zátiší môžu vyzerať inak, ako sme zvyknutí. Aj príma vyskúšala takúto nezvyčajnú hru s priestorom a objektmi, ktoré na papieri “rozbili” a znova poskladali novým spôsobom. Využili aj u kubistov obľúbenú techniku koláže kombinovanú s kresbou a vytvorili veľmi pôsobivé zátišia. (Čo na ne poviete?)

Straši – dielka

Straši – dielka: Fantázia je krajina neprebádaná… V hlávke každého dieťaťa je to celkom iný svet, a práve preto na hodinách výtvarnej výchovy využívame často jej možnosti. Deti do nej radi otvárajú dvere, možno schované niekde celkom blízko. Tam si naberú plné vrecká všetkého, podľa vlastnej chuti. Spokojné prichádzajú späť. Ponoria sa hlboko do myšlienok a na výkrese sa objavujú ich dielka – napríklad aj strašidielka. Tak to bolo nedávno, keď do hry vstúpila kocka. Hodenie kockou rozhodne koľko očí, rúk alebo chvostov bude mať tvoje strašidielko. Ale pozor, výsledná podoba je vždy len na samotnom autorovi.