PaedDr. Zuzana Birčáková

Súkromná základná škola Súkromné gymnázium

"Deň, v ktorom sa nezasmejem, pokladám za stratený."


Zobraziť články učiteľa

zuzana.bircakova@lifeacademy.sk

+421 911 293 041

Moja pedagogická kariéra začala na Strednej pedagogickej škole v Levoči. Pokračovala som na Katolíckej univerzite v Ružomberku, kde som študovala slovenský jazyk a literatúru a náboženskú výchovu. Po skončení vysokej školy som 4 roky učila v ZŠ v Mlynkoch – Bielych Vodách a 15 rokov na Spojenej cirkevnej škole v Poprade.

V Life Academy učím slovenský jazyk a literatúru a tiež TBZ (tvorba projektov a prezentačné zručnosti)

V Life Academy učím rada, lebo sú tu šikovní, múdri, úprimní, hľadajúci žiaci a inšpiratívni kolegovia.

Vzájomnosť – ja učím žiakov a žiaci mňa.

Mám nádherné zážitky z rôznych recitátorských súťaží, divadelných prehliadok so žiakmi, literárnych exkurzií, súťaží…
Ale najväčšiu radosť mám, keď vidím, že moji bývalí žiaci sú šťastní, že spomínajú na pekné chvíle v škole. Vtedy naplno precítim, akého daru sa mi dostalo – byť krátky čas súčasťou ich cesty.

Mám rada gramatiku, milujem literatúru, autorov, diela, krásu ukrytú v umeleckom slove a posolstvá, ktoré prídu v správny čas.

Budem vďačná, ak moji žiaci budú s ľahkosťou zvládať písomnú i ústnu formu jazyka. Verím, že aj v Life Academy objavím recitátorky/recitátorov, ktorým sa budem s radosťou venovať. A samozrejme, sen každého slovenčinára: veľa, veľa žiakov – čitateľov.

Smelosť a odvaha žiakov na hodinách, ich ochota komunikovať, zapájať sa do diskusie.

Môj splnený sen je moja rodina, môj najlepší kamarát, manžel, otec mojich detí v jednom a moje dve fantastické deti. Milujem Tatry, Pieniny aj Slovenský raj. Lyžujem, behám na bežkách, plávam, cvičím jogu a stretávam sa s inšpirujúcimi ľuďmi. Mám rada hudbu a energiu Tomáša Klusa. Z času na čas si pozriem dobrú komédiu, navštívim koncert či divadlo. Milujem dobrú kávu a spoločnosť skvelých ľudí.