Domáce vyučovanie

Sme tu pre vás a vaše deti aj v týchto zvláštnych časoch. Sme pripravení aj naďalej poskytovať kvalitné vzdelávanie našim žiakom a študentom formou vzdialeného vyučovania z domu prostredníctvom elektronickej komunikácie a online nástrojov, ktoré máme k dispozícii.

Rýchly prehľad

Dôležité informácie

  • Celé znenie rozhodnutia Ministerstva vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v PDF.
  • Rodičia, žiaci a študenti môžu v priebehu nasledujúcich týždňov kontaktovať ktoréhokoľvek učiteľa v pracovných dňoch v čase od 9:00 do 11:00. Odporúčame použiť email, telefón alebo iMessage.
  • V prípade, ak ste zabudli svoje heslo na EduPage – kde vám budú učitelia posielať učebné materiály – kontaktujte svojho triedneho učiteľa.
  • Venujte zvýšenú pozornosť svojim mailovým schránkam a kontrolujte došlú poštu aj v spamoch, aby ste neprišli o dôležité informácie od svojich učiteľov.
  • Prezentácie a projekty: pomôžte si pri vlastnej tvorbe týmito našimi 14 praktickými radami. (Vychádzame z vlastných skúseností. Veľkí štvrtáci by o tom vedeli hovoriť.)

Stiahnuť Dizajn prezentácie v PDF >
Sledovať najnovšie správy na Twitteri >
Učíme na diaľku >

Domáca galéria

Staňte sa inšpiráciou a povzbuďte ostatných

Tentokrát ste autormi vy – rodičia. Podeľte sa s nami o svoje zážitky a skúsenosti z domáceho vyučovania. Budeme sa tešiť z každej vašej fotografie, videa a projektu, ktorý nám pošlete. Svoje zábery posielajte svojej triednej učiteľke. My ich neskôr zverejníme v našej fotogalérii.

Pozrieť domácu galériu >

Často kladené otázky

A naše časté odpovede

Prečo učitelia zadávajú úlohy v rôznom čase? Obmedzuje nás "pípanie" - ohlasovanie, že prišla nejaká úloha.

Každý učiteľ v našej škole učí viac predmetov, mnohí vo viacerých triedach. Okrem toho, že žiakom úlohy zadávajú, komunikujú s nimi, s ich rodičmi a všetky výstupy žiakov zbierajú a kontrolujú, zisťujú, prečo nejaký žiak úlohu neposlal… Je toho veľmi veľa, preto sa často stáva, že učitelia zadávajú úlohy vo večerných hodinách alebo cez víkend.

Ale pre žiakov stále platí, že si majú úlohy pozrieť ráno o 8:00.

Signál, že Vám prišla nová úloha, sa dá veľmi jednoducho vypnúť a tak problém vyriešiť.

Nedajú sa využívať úlohy len z učebníc a pracovných zošitov?

Snažíme sa, aby aktivity, ktoré žiaci dostávajú boli pestré a striedali sa. Učitelia využívajú rôzne zdroje aktivít na vyučovanie, žiaci tak majú možnosť spracovať učivo viacerými spôsobmi.

Prečo sú zadávané úlohy aj z výchovných predmetov?

Po prvom týždni sme prehodnotili typy úloh z výchovných predmetov – určite ste si všimli, že sú zadávané vo forme výziev, zábavných aktivít a dobrovoľných úloh. Nie je naším zámerom úplne vypustiť tieto predmety, pre žiakov je dôležité, aby mali aj pohyb, aby sa realizovali aj pri umeleckých aktivitách. Obmedzili sme hodnotenie týchto predmetov.

Tabuľka s úlohami sa mi v mobile ťažko číta. Plánujete s tým niečo urobiť?

Pre mobilné telefóny sme pripravili osobitnú verziu tabuliek. Odkazy nájdete vyššie na tejto stránke.

Ilustrácie

Ilustrácie pochádzajú zo stránky freepik.com