Život je neuveriteľne pestrý. Prináša so sebou rôzne príjemné chvíle, ktoré však niekedy vystriedajú aj tie, ktoré až také príjemné nie sú. Je dôležité pripraviť sa aj na ne, preto sme pre našich najmladších gymnazistov pripravili krátky kurz podávania prvej pomoci. Navštívili nás študenti 4. ročníka Strednej zdravotníckej školy v Poprade, ktorí našim žiakom pod dohľadom pani učiteľky vysvetlili a ukázali, ako pomôcť človeku s popálenou či zlomenou končatinou, ako resuscitovať človeka, ako ho uložiť do stabilizovanej polohy alebo pomôcť dusiacemu sa. Všetci mali možnosť vyskúšať si to, o čom im zdravotníci hovorili a opýtať sa na riešenie podobných situácií, s ktorými sa už stretli v bežnom živote.

Veľmi zaujímavá bola aj záverečná ukážka prenosného defibrilátora. Naši žiaci sa dozvedeli, kde v Poprade ho môžu nájsť a videli, že použiť ho nie je vôbec zložité. Presvedčili sa, že ak v kritických situáciách nezaváhajú a sú na ne dôkladne pripravení, môžu pomôcť zachrániť ľudský život.

Lajkujte, zdieľajte alebo komentujte naše články na našom Facebooku gymnázia. Ďakujeme za každú vašu reakciu.