Mgr. Marcela Slivková

Špeciálne triedy

"Čo Ťa nezabije, to Ťa posilní."


Zobraziť články učiteľa

Prečo som sa stala učiteľkou? Jednoduchá, možno pre niektorých už otrepaná odpoveď: “Lebo pochádzam z učiteľskej rodiny a jablko nepadá ďaleko od stromu”. Táto odpoveď už z mojich úst zaznela viackrát. Odmalička som bola súčasťou kolektívu pri iných deťoch v triede, neskôr som trávila prázdniny v pionierskych táboroch, a zrazu som v tých táboroch už bola vedúcou ja. Tým sa začal môj sen byť učiteľkou. 

Splniť môj sen nebola jednoduché, nastali určité zmeny a sen sa začal plniť trošku neskôr. Pamätám si, že v poslednom období, keď som už tak veľmi chcela ísť učiť, som si písala na lístočky: “Chcem učiť deti, chcem tráviť čas s deťmi, chcem sa zabávať s deťmi.” Určite to vyvrcholilo, keď som prišla do prechádzajúcej práce a svojim bývalým kolegom som oznámila: “Splní sa mi to, pretože sa mi v noci snívalo, ako sa prechádzam v triede pomedzi lavice”. A splnilo sa to. Zrazu vám niekto zavolá a povie, že máte čas na rozhodnutie počas telefonického rozhovoru. Myšlienky bežali na plné obrátky, z jednej strany hlások: “Dočkala si sa,” z druhej: “Opustíš niečo, čo poznáš”. Bolo to správne rozhodnutie, ktoré neľutujem a ktoré ma v osobnom živote posunulo o riadny krok ďalej. 

Pokiaľ by si niekto myslel, že byť učiteľom je robiť dookola stále to isté, tak sa veľmi mýli. Stále stretávam nových ľudí, stále sa učím nové veci, riešim nové situácie a vidím nové úsmevy. Pri deťoch zažijete situácie, pri ktorých sa vám chce smiať, len čo vchádzate do triedy. Vtipná otázka hneď zrána je balzamom na dušu počas celého dňa. 

A prečo práve Life Academy? Tak táto ponuka prišlo ako rana z jasného neba počas letných prázdnin. Najprv vás oslovia: “Poď pracovať s deťmi cez prázdniny, ale tak trochu ináč pracovať”. Tam stretnete nových, pracovitých, zodpovedných ľudí a príde druhá ponuka: “Poď pracovať do našej školy”. Čas na rozmyslenie bol dlhší – do večera. A tak som po siedmich rokoch vymenila jednu školu za tak trochu inú školu. Za školu, kde nezvoní, kde sa určité situácie riešia ináč, kde sa vyučovacia hodina zmenila na dvojblok a ja konečne stíham, kde sa organizujú akcie a každé dieťa tam má svoje poslanie. Za školu, kde za vás rozprávajú činy, skutky, výsledky. Niekedy to ide pomalšie, ale o to si ten výsledok viac vážim. Niekedy prídu prekážky a vtedy sa snažím nájsť cestu, ako ich zdolať. Nie vždy sa mi to podarí samej a tak na rad prichádza kolektív ľudí, s ktorými pracujem piaty rok. Sú to ľudia, ktorí vám zdvihnú telefón vždy s úsmevom v hlase a urobia všetko preto, aby vám pomohli. A hlavne, stretla som ľudí, od ktorých som sa naučila veľa nového a stále sa aj učím. A to je tiež jedna z krásnych vecí na povolaní učiteľa.

marcela.slivkova@lifeacademy.sk

+421 911 293 041

Vysokoškolské vzdelanie II. stupňa, v LA druhý rok

špeciálne triedy, prvý stupeň – MAT, SJL, PVO, PDA, VLA

Pre úžasných ľudí okolo seba

Ich spontánnosť, úprimnosť, tvorivosť

Vytvoriť si úprimný vzťah s deťmi

Z každého rožku trošku… výtvarná, netradičné tvorenie

Zlepšiť, zdokonaliť sa v práci s deťmi

Akadémia v Aquacity Poprad – úžasné a spokojné deti

Turistika, lyžovanie, seriál – Anna zo Zeleného domu, knihy – beletria