Mgr. Jana Markóčiová

Súkromná základná škola Súkromné gymnázium

"Nerob druhým to, čo nechceš, aby iní robili tebe.“ – Konfucius.


Zobraziť články učiteľa

jana.markociova@lifeacademy.sk

+421 907 182 954

Vyštudovala som Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave – odbor slovenský jazyk, občianska náuka a etická výchova. Pracovala som v Tatranskej alternatívnej škole v Poprade, neskôr v Základnej škole s materskou školou vo Švábovciach.

Som triednou učiteľkou 2. A triedy a vyučujem v nej slovenský jazyk, komunikačnú výchovu a etickú výchovu. Etickú výchovu vyučujem aj v triedach 5. P a v 7. N.

Sú tu žiaci, ktorí majú záujem o vzdelanie, nie je im ľahostajná ich budúcnosť, sú aktívni, čo i mňa neustále posúva vpred. Je tu i výborný kolektív zamestnancov a príjemná tvorivá atmosféra.

Rada vidím pokroky, ktoré žiaci robia po vedomostnej, ale i po ľudskej stránke. Je veľmi príjemné, keď po rokoch stretnem svojich bývalých žiakov, ktorí sa mi prihovoria, pochvália sa, ako sa im v živote darí. Vtedy mám pocit zadosťučinenia, že som k tomu prispela i ja.

Úspechom pre mňa je najmä práca so žiakmi na školskom časopise, s ktorým sme za 4 roky vydávania získali viac ako 10 cien v súťažiach od regionálneho až po celoslovenské kolo. Spoluautorsky som sa ako lektorka vydavateľstva Taktik podieľala na tvorbe pracovných zošitov pre žiakov 2. stupňa ZŠ Hravá literatúra.

Mám veľmi rada literatúru vo všetkých jej podobách.

Chcela by som, aby mala moja práca zmysel, aby ma napĺňalo to, čo robím a aby sa mi darilo čo najlepšie pripravovať žiakov na reálny život, v ktorom si budú môcť splniť svoje sny a túžby.

Úspešní maturanti, úspechy na súťažiach.

Mojím najväčším pokladom a zmyslom života je určite rodina, moje dve deti. Ak mám trochu voľného času, rada čítam knihy. Počúvam rockovú hudbu, oddýchnem si aj pri dobrej komédii v kine alebo v televízii, rada idem do prírody, na huby, na bicykel, zaplávať si… Tých záujmov je viac než voľného času.