Mariana Červeňová

Špeciálne triedy Súkromná základná škola

"Mojou najväčšou túžbou je ísť na deti s láskou. Vychovať nielen odborníkov či vzdelancov, ale aj inteligentné, empatické osobnosti ochotné pomôcť… Ak chcem urobiť svet lepším, tak je mojou úlohou dokázať deti presvedčiť o tom, aké úžasné sú a ako môžu zmeniť svet. Inšpirovať ich, že ak aj vystrelia na Mesiac a netrafia, tak to nevadí, lebo aj tak ostanú medzi hviezdami."


Zobraziť články učiteľa

Každému sa v mladosti páčilo nejaké povolanie, mal to svoje vysnívané. Napríklad ja som chcela byť tanečnicou. Od začiatku som tomu verila a bolo pre mňa hlavné to, aby ma moje povolanie, nech už bude akékoľvek, bavilo a napĺňalo, a aby som ho robila s láskou a radosťou. Tancu som sa venovala 17 rokov, počas ktorých som tanec učila v tanečnom klube a neskôr na základnej umeleckej škole. Práve v tej dobe som dostala ponuku stať sa vychovávateľkou, čo robím doposiaľ. Teším sa, že pri tejto profesii stále môžem využívať svoje tanečné skúsenosti.

Ako vychovávateľka chcem v deťoch rozvíjať kreativitu, talent, chcem v nich podporovať to, aby mysleli na ostatných, na chorých či chudobných ľudí, na prírodu, na zvieratká, aby nehľadeli zanietene dopredu. To je v dnešnej dobe dôležité, zastaviť sa a obzrieť sa dozadu, aby sa nám darilo týmto spôsobom stavať mosty nad priepasťou pre tých, ktorí našu pomoc potrebujú. Rozprávať sa s deťmi o ich pocitoch, zisťovať ich názory, nie ich meniť, len sa pýtať, časom prídu na to samy. Podporovať ich, uznávať za veci, ktoré robia, byť pre nich majákom v mori a vedieť ich usmerniť.

Mojou najväčšou túžbou je ísť na deti s láskou. Vychovať nielen odborníkov či vzdelancov, ale aj inteligentné, empatické osobnosti ochotné pomôcť napríklad aj starej panej, ktorá má veľkú tašku či vedieť pustiť sadnúť mamičku s dieťatkom v autobuse, zdvihnúť odpadky na ulici alebo pomôcť kamarátovi. Ak chcem urobiť svet lepším, tak je mojou úlohou dokázať deti presvedčiť o tom, aké úžasné sú a ako môžu zmeniť svet. Inšpirovať ich, že ak aj vystrelia na Mesiac a netrafia, tak to nevadí, lebo aj tak ostanú medzi hviezdami.

mariana.cervenova@lifeacademy.sk

+421 911 293 041

Vyštudovala som SPgŠ v Levoči, pracovala som na umeleckej škole ako pedagóg tanca a neskôr ako vychovávateľka v Tatranskej alternatívnej škole, kde som získala veľa cenných skúseností.

Telesnú výchovu v 2.P a v 4.N, informatiku, techniku a etickú výchovu špeciálnych triedach

Jednoducho preto, že to tak cítim a je mi tu dobre.

Ich spontánnosť, bezprostrednosť a to, že ma stále vedia rozosmiať.

Každý úspech si veľmi cením, pretože je za ním veľa práce, či sú to rôzne akadémie alebo besiedky. Najväčším úspechom však pre mňa je, keď je dieťa usmiate a teší sa do školy.

Mojou srdcovou záležitosťou je tanec, takže veľmi rada organizujem kultúrne akcie, kde deti roztancujú celé hľadisko.

“Deti sú odolné semienka, klíčiace v našej záhrade. To, čo do ich mysle a srdca zasadíme, pocítia jedného dňa tisíce ľudí.” Tento úryvok z knihy hovorí aj za mňa a mojou troškou chcem prispieť k lepšej budúcnosti.

Usmiate detské oči a veľký potlesk rodičov na našich akadémiach.

Moja rodina, priatelia, tanec, hudba, šport, kreslenie, kniha Poselství od protinožcu, seriál Teória veľkého tresku.