Anna Langová

Súkromná materská škola

“Children must be taught how to think, not what to think.”


Zobraziť články učiteľa

anna.langova@lifeacademy.sk

+421 911 293 041

SPgŠ Levoča, Stonebridge college – detské poradenstvo, pedagogika predškolského veku, detská psychológia, Cambridge University – First Certificate in English (FCE) (Štátna skúška z Anglického jazyka). S deťmi pracujem od ukončenia strednej školy. Dlhé roky som, žila v Anglicku, kde som začínala ako au pair, neskôr som pracovala ako nanny a po skončení môjho štúdia v UK som tam pracovala ako učiteľka.

Materská škola, deti od 2 do 6 rokov

Pretože už pri vstupe človek vidí, že táto škôlka je iná ako tie ostatné. Vládne tu pohoda, z tried počuť spokojný detský smiech a všade vládne skvelá atmosféra. Inovatívne metódy učenia su tu samozrejmosťou a práve vďaka tomu je v tejto školke každý deň iný.

Zbožňujem úprimnú detskú radosť, zvedavosť a enegriu, ktorou deti vyžarujú.

Každý detský úsmev, ktorý na ich tvárach vyčarím, je mojím úspechom. Pretože len spokojné a šťastné dieťa môže napredovať, či už v kognitívnej alebo emocionálnej oblasti.

Deti sa najlepšie učia hrou a preto sa snažím vymýšľať hry, ktoré ich budú baviť a zároveň sa z nich veľa naučia. Keďže si myslím, že deti a príroda jednoducho patria k sebe, najradšej mám outdoorové aktivity v prírode, ktoré detičky zbožňujú za každého počasia.

Priala by som si, aby detičky z našej škôlky boli v budúcom živote úspešní, zodpovední a nezávislí ľudia.

Je toho veľa, ťažko vybrať ten najkrajší. Každý úsmev, objatie, milá poznámka, či otázka, ktorú od nich dostanem je tým najkrajším spestrením môjho dňa. Minule, po skončení aktivity prišlo ku mne dievčatko a opýtalo sa ma, či ma môže objať, lebo tá hra bola super a zaslúžim si, aby ma postískala. Tak asi takéto maličkosti robia môj deň.

Prechádzky po lese, bláznenie sa v bazéne, stavanie snehových bunkrov… všetko, čo robím s mojou rodinkou a priateľmi je pre mňa to NAJ… a samozrejme nikde nesmie chýbať môj foťák.