Tréning nielen na svahu


Lyžiarsky kurz
85E15A5F-7EA3-4E1B-BA9A-7B947439E97E

Life Academy Facebook Life Academy Instagram Life Academy Twitter Life Academy YouTube 

Krásne prostredie, výborná atmosféra, skvelá partia, takto by sa dal charakterizovať aj tento rok lyžiarsky výcvik v stredisku Tri Studničky na Vernári.

Svah bol vždy upravený a bezpečný. Na lyžiarskom výcviku sa zúčastnili žiaci 1. A a prímy Súkromného gymnázia v Poprade. Spolu nás bolo 40. Ubytovanie sme mali v krásnom prostredí penziónu Sabina. Všetci sa zodpovedne učili a zdokonaľovali v lyžovaní. Najväčší pokrok zaznamenali tí žiaci, ktorí sa učili v pondelok prvýkrát lyžovať.

Okrem každodenného trénovania techniky a metodiky lyžovania sme v stredu spolu absolvovali hry na snehu. Študenti si zahrali rôzne pohybové hry, ktoré sme zakončili stavaním snehuliakov. Absolvovali sme aj prechádzku po krásnej dedinke Vernár.

Večery sme trávili spolu v spoločenskej miestnosti, hrali sme rôzne spoločenské hry, ale aj hodnotili deň po stránke dodržiavania pravidiel na svahu, správania a zvládania techniky lyžovania.

Vo štvrtok si naši študenti zmerali sily. Preteky ukázali, ako sa dá zvládnuť lyžovanie medzi bránkami. Večer sme vyhodnotili súťaže a študenti si prevzali ceny.

Lyžiarsky kurz bol veľmi príjemný, pohodový a plný zážitkov.

— Veronika Chmurová